(Colourbox).

(Colourbox).

Weekendens lokale fodboldkampe - og resultater

Listen over programmet for den lokale fodbold i weekenden 2.-3. oktober:
Lokalbold.dk er i denne weekend på plads til 1. Divisionskampen HB Køge-Skive IK på SEAS NVE Park og til Serie 3 lokalopgøret Karise IK-Faxe BK på Karise Stadion.
Lørdag den 2. oktober :
Kl. 11.30: HB Køge-FC Nordsjælland (U/17 Liga). Herfølge Stadion. 2-1
Kl. 12.00: HB Køge-SønderjyskE (U/19 Divisionen). Køge Stadion. 2-0
Kl. 13.30: Greve Fodbold-B.1908 (U/17, 2. Division). 1-0
Kl. 13.30: IF "Skjold" Birkerød-Køge BK (U/17, 3. Division). 0-1
Kl. 13.30: Herfølge BK-RB 1906 (U/17, 3. Division). 2-3
Kl. 14.00: Frederiksværk FK-Køge BK (U/19, 3. Division). 1-2
Kl. 15.00: HB Køge-Skive IK (1. Division). 3-0
Kl. 15.00: FC Djursland-Rishøj BK (2. Division Vest). 4-0
Kl. 15.00: Solrød FC-Tuse IF (Sjællandsserien). 1-3
Kl. 15.30: Greve Fodbold-Elite 3000 Helsingør (U/19, 2. Division). 1-2
Kl. 15.30: Team Egedal-Herfølge BK (U/19, 3. Division). 0-1
Serie 1 :
Kl. 14.00: Haslev FC-Såby Fodbold (Pulje 2). 4-6
Kl. 15.00: Karlslunde IF-B.73 Slagelse (Pulje 2). 2-4
Serie 2 :
Kl. 14.00: Undløse BK-Greve Fodbold (Pulje 3). 3-1
Kl. 14.15: Køge BK-Holmegaard GB (Pulje 4). 3-0
Kl. 15.30: FC Albertslund-Hundige BK (Pulje 2). 5-3
Kl. 15.30: Rishøj BK-B.77 Rødovre (Pulje 2).
Kl. 15.30: Ringsted IF-Herfølge BK (Pulje 4). 8-0
Kl. 15.30: Ejby IF-Skælskør BI (Pulje 4). 1-1
Serie 3 :
Kl. 13.00: Tune IF-Havdrup GI (Pulje 5). 5-1
Kl. 14.00: Endeslev Vråby IF-Nordstevns GI (Pulje 8). 2-2
Kl. 15.00: Solrød FC-Borup IF (Pulje 5). 1-1
Kl. 15.00: Karise IK-Faxe BK (Pulje 8). 2-0
Kl. 15.30: Gadstrup IF-Benløse IF (Pulje 5). 3-2
Kl. 15.30: Viby IF-BGA 1 (Pulje 5). 2-1
Kl. 15.30: Roskilde KFUM 2-Ejby IF (Pulje 5). 0-1
Kl. 15.30: Vordingborg IF-Herfølge BK (Pulje 8). Udsat
Kl. 15.30: St. Heddinge BK-Gørslev IF (Pulje 8). 1-2
Serie 4 :
Kl. 13.00: Karlslunde IF-Vallensbæk IF (Pulje 5). 3-1
Kl. 13.00: Ejby IF-Ringsted IF (Pulje 14). 6-3
Kl. 14.00: KB 92 Karlslunde-MIT FC Greve (Pulje 5). 1-6
Kl. 14.00: Lellinge IF-Vetterslev Høm GF (Pulje 14). 1-3
Kl. 14.00: Bjæverskov IF Frem-Kværkeby IF (Pulje 14). 2-2
Kl. 14.00: Førslev IF-Køge BK (Pulje 15). 0-3
Kl. 15.30: Ørslev IF-AIK 65 Strøby (Pulje 15). 1-2
Kl. 15.30: Hellested IF-Faxe BK (Pulje 15). Hellested IF v.u.k.
Kl. 15.30: KKS 99 Køge-St. Heddinge BK (Pulje 15). 1-0
Kl. 16.00: Haslev FC-Dalby GI (Pulje 15). 4-1
Kl. 16.00: Endeslev Vråby IF-Rønnede IF (Pulje 15). 7-2
Serie 5 :
Kl. 13.00: Østmøn SGI-Sydstevns GI (Pulje 14). 6-1
Kl. 13.30: Hellested IF-Kværkeby IF (Pulje 13). 3-0
Kl. 15.00: 64 Youth Greve-FC Holte (Pulje 3).
Kl. 15.00: Benløse IF-Køge BK (Pulje 13). Benløse IF v.u.k.
Kl. 15.15: Tune IF 1-Kr. Hyllinge IF (Pulje 6). 6-2
Kl. 15.30: Fakse Ladeplads IF 2-Møns FK (Pulje 14). 11-0
Søndag den 3. oktober :
Kl. 10.00: B.73 Slagelse-Solrød FC (Kvindeserie 1, Pulje 2). 5-2
Kl. 11.00: FK Sydsjælland 05-St. Heddinge BK (Kvindeserie 1, Pulje 2). 0-1
Kl. 11.00: B.1921-Greve Fodbold (Kvindeserie 1, Pulje 2). Greve v.u.k.
Kl. 11.30: ØUB-Karise IK (Kvindeserie 2, Pulje 3).
Kl. 12.00: Herlev IF-AIK 65 Strøby (Kvindeserie 1, Pulje 2). 2-1
Kl. 13.00: Greve Fodbold-BGA (2. Division Øst). 0-3
Kl. 15.00: TFC Odsherred-AIK 65 Strøby (Serie 1, Pulje 2). 5-1
Serie 4 :
Kl. 13.00: Køge FC-DLF Terslev (Pulje 14). 2-3
Kl. 13.00: Team AS Fodbold-Gørslev IF (Pulje 14). 8-1
Serie 5 :
Kl. 11.00: Solrød FC 1-BKS Rødovre (Pulje 4). 2-4
Kl. 11.00: Høje Tåstrup IF-Hundige BK 2 (Pulje 4). Høje Tåstrup v.u.k.
Kl. 11.00: Lundtofte BK-Solrød FC 2 (Pulje 5). 6-1
Kl. 11.00: Gadstrup IF-Sigerslevøster IF (Pulje 6). 9-1
Kl. 11.00: Tølløse BK 2-Viby IF (Pulje 7). 0-7
Kl. 11.00: Næstved FC 77 2-Nordstevns GI (Pulje 12). 4-1
Kl. 11.00: Langebæk Alliancen-Roholte BK (Pulje 12). 1-2
Kl. 11.00: Præstø IF-Dalby GI (Pulje 12). 4-3
Kl. 11.00: Bringstrup Sigersted IF-Skensved IF (Pulje 13). 1-3
Kl. 11.00: KKS 99 Køge-Sierslev FC 1 (Pulje 13). 2-2
Kl. 11.00: Toksværd Olstrup Fodbold-DLF Terslev (Pulje 14). 3-0
Kl. 11.00: Haslev FC-Karise IK (Pulje 14). 1-4
Kl. 12.00: Avedøre All Stars-MIT FC Greve (Pulje 4). 2-3
Kl. 12.00: Endeslev Vråby IF-Køge FC (Pulje 13). Endeslev Vråby v.u.k.
Kl. 13.00: Hundige BK 1-Holte Star Club (Pulje 3). 0-2
Kl. 13.00: Havdrup GI-Undløse BK (Pulje 6). 5-0
Kl. 15.00: AIK 65 Strøby 2-Gørslev IF 2 (Pulje 13). 5-2

Publiceret 01 October 2010 11:45