(Foto. DS).

(Foto. DS).

Weekendens lokale fodboldkampe

Listen over weekendens fodboldkampe med lokale klubber involveret:
Fredag den 6. maj:
Kl. 18.00: DLF Terslev-Karise IK (Serie 5, Pulje 12). 4-1
Kl. 18.30: Slagelse IK-Herfølge BK (Serie 2, Pulje 4). 1-2
Kl. 19.00: Sorø IF Freja-Solrød FC (Sjællandsserien). 1-0
Kl. 19.00: Køge BK-Fuglebjerg/Sandved (Serie 2, Pulje 4). 1-1
Kl. 19.00: Benløse IF-Viby IF (Serie 3, Pulje 5). 5-2
Kl. 19.00: Vetterslev Høm GF-Køge BK (Serie 4 A, Pulje 7). 2-0
Lørdag den 7. maj:
Kl. 11.00: HB Køge-FC Roskilde (U/19 Divisionen). (Køge Stadion). 1-0
Kl. 11.30: HB Køge-AB (U/17 Liga). Herfølge Stadion. 1-1
Kl. 12.00: Hundige BK-Ishøj BK (Serie 2, Pulje 2). 1-1
Kl. 12.00: Ejby IF-FC Storebælt (Serie 3, Pulje 5). 4-4
Kl. 13.00: BK Avarta-Rishøj BK (Serie 2, Pulje 2). 2-0
Kl. 13.00: Greve Fodbold-Svogerslev BK (Serie 2, Pulje 3). 1-2
Kl. 13.30: Køge BK-BK Frem (U/19, 3. Division). 3-2
Kl. 13.30: Køge BK-Elite 3000 Helsingør (U/17, 3. Division). 4-3
Kl. 13.30: Herfølge BK-Herstedøster IC (U/17, 3. Division). 3-1
Kl. 13.30: Gørslev IF-Østmøn SGI (Serie 3, Pulje 8). 3-0
Kl. 13.30: Mern UIF-Endeslev Vråby IF (Serie 3, Pulje 8). 3-3
Kl. 13.30: Store Heddinge BK-Hellested IF (Serie 4 A, Pulje 7). 1-5
Kl. 13.30: Viby IF-SB 50 Ishøj 3 (Serie 4 B, Pulje 7). Viby IF v.u.k.
Kl. 13.30: Faxe BK-AIK 65 Strøby 1 (Serie 4 B, Pulje 13). 0-0
Kl. 13.45: Herstedøster IC 2-Tune IF (Serie 5, Pulje 7). 1-3
Kl. 14.00: AIK 65 Strøby-Slagelse B&I (Serie 1, Pulje 2). 0-0
Kl. 14.00: Nordstevns GI-Vordingborg IF (Serie 3, Pulje 8). 9-2
Kl. 14.00: IF Frem Bjæverskov-Dalby GI (Serie 4 A, Pulje 7). 1-0
Kl. 14.00: Førslev IF-Køge FC (Serie 4 A, Pulje 7). 4-1
Kl. 14.00: Skensved IF-AIK 65 Strøby 2 (Serie 4 B, Pulje 10). 3-5
Kl. 14.00: Hundige BK 1-Sengeløse GI (Serie 5, Pulje 6). 5-1
Kl. 14.15: Ørslev GIF-Karise IK (Serie 3, Pulje 8). 1-8
Kl. 15.00: Søllerød Vedbæk-Greve (2. Division Øst). 3-0
Kl. 15.00: Rishøj BK-FC Svendborg (2. Division Vest). (Køge Stadion). 1-2
Kl. 15.00: FC Lejre-Karlslunde IF (Serie 1, Pulje 2). 3-1
Kl. 15.00: Toksværd Olstrup-Ejby IF (Serie 2, Pulje 4). 4-4
Kl. 15.00: Solrød FC-Tune IF (Serie 3, Pulje 5). 1-4
Kl. 15.00: Karlslunde IF-Holte Star Club (Serie 4 A, Pulje 2). 1-4
Kl. 15.00: Fakse Ldpl. IF-Præstø IF (Serie 4 B, Pulje 13). 3-2
Kl. 15.00: Lynge Broby IF-Store Heddinge BK (Kvindeserie 1, Pulje 2). 4-1
Kl. 15.30: Herfølge BK-Solrød FC (U/19, 3. Division). 1-5
Kl. 15.30: RB 1906-Haslev FC (Serie 1, Pulje 2). 1-2
Kl. 15.30: Havdrup GI-Roskilde KFUM 2 (Serie 3, Pulje 5). 6-1
Kl. 15.30: Faxe BK-Herfølge BK (Serie 3, Pulje 8). 5-2
Kl. 15.30: Store Heddinge BK-Anadolu IF (Serie 3, Pulje 8). 1-0
Kl. 15.30: Gørslev IF-Ejby IF (Serie 4 B, Pulje 10). Gørslev IF v.u.k.
Kl. 15.30: KKS 99 Køge-Nordstevns GI (Serie 4 B, Pulje 10). 5-0
Kl. 16.00: Borup IF-Gadstrup IF (Serie 3, Pulje 5). 1-1
Kl. 16.00: Haslev FC-Lellinge IF (Serie 4 A, Pulje 7). 0-0
Søndag den 8. maj:
Kl. 11.00: Greve Fodbold-Brøndby IF (U/17, 2. Division). 5-1
Kl. 11.00: Gadstrup IF-SB 50 Ishøj 1 (Serie 5, Pulje 7). 3-4
Kl. 11.00: Jernløse BK-Solrød FC 3 (Serie 5, Pulje 9). Jernløse IF v.u.k.
Kl. 11.00: Svalebæk IF-Endeslev Vråby IF (Serie 5, Pulje 12). 2-8
Kl. 11.00: Sydstevns GI-Dalby GI (Serie 5, Pulje 12). 2-7
Kl. 11.00: Haslev FC-Sierslev FC (Serie 5, Pulje 12). Haslev FC v.u.k.
Kl. 12.00: Hundige BK 2-Egevolden IC 1 (Serie 5, Pulje 7).3-1
Kl. 13.00: Greve Fodbold-Brøndby IF (U/19, 2. Division). 0-3
Kl. 13.00: Herlufsholm GF-Greve Fodbold (Kvindeserien). 4-1
Kl. 15.00: FC Fredericia-HB Køge (1. Division). 2-0

Publiceret 06 May 2011 11:45