(Arkivfoto: JCJ).

(Arkivfoto: JCJ).

Weekendens lokale fodboldkampe


Listen over weekendens fodboldkampe med lokale klubber involveret:
Fredag den 13. maj:
Kl. 18.30: Kværkeby IF-Store Heddinge BK (Serie 4 A, Pulje 7). 7-0
Kl. 18.30: Ejby IF-KKS 99 Køge (Serie 4 B, Pulje 10). 1-1
Kl. 19.00: HB Køge-AB (1. Division). 2-2
Kl. 19.00: FC Hvidovre 1-Karlslunde IF (Serie 4 A, Pulje 2). 5-2
Kl. 19.00: Vordingborg IF-Faxe BK (Serie 4 B, Pulje 13). 6-1
Lørdag den 14. maj:
Kl. 12.00: Team Egedal-Herfølge BK (U/19, 3. Division). 2-1
Kl. 12.30: IK Skovbakken-Rishøj BK (2. Division Vest). 0-3
Kl. 13.00: B.93-Køge BK (U/19, 3. Division). 0-7
Kl. 13.00: Hvidovre IF-Køge BK (U/17, 3. Division). 2-0
Kl. 13.00: Tune IF-SB 50 Ishøj 2 (Serie 4 B, Pulje 7). 1-3
Kl. 13.30: HB Køge-AGF (U/17 Liga) Herfølge Stadion. 0-5
Kl. 13.30: Ishøj United-Solrød FC (Serie 3, Pulje 5). 3-0
Kl. 13.30: Hellested IF-IF Frem Bjæverskov (Serie 4 A, Pulje 7). 4-2
Kl. 13.30: Køge BK-Haslev FC (Serie 4 A, Pulje 7). 2-2
Kl. 13.30: Hellested IF-DLF Terslev (Serie 5, Pulje 12). 0-4
Kl. 14.00: AIK 65 Strøby-TFC Odsherred (Serie 1, Pulje 2). 2-1
Kl. 14.00: Endeslev Vråby IF-Faxe BK (Serie 3, Pulje 8). 2-1
Kl. 14.00: Lellinge IF-Førslev IF (Serie 4 A, Pulje 7). Udsat
Kl. 14.00: Sierslev FC-Skensved IF (Serie 4 B, Pulje 10). 0-3
Kl. 14.00: Østmøn SGI-Faxe Ldpl. IF (Serie 4 B, Pulje 13). 1-7
Kl. 15.00: AB Tårnby-Herfølge BK (U/17, 3. Division). 0-3
Kl. 15.00: Karise IK-Mern UIF (Serie 3, Pulje 8). 2-1
Kl. 15.00: Dalby GI-Vetterslev Høm GF (Serie 4 A, Pulje 7). 3-0
Kl. 15.30: Solrød FC-Næstved IF (U/19, 3. Division). 3-2
Kl. 15.30: Tuse IF-Solrød FC (Sjællandsserien). 0-2
Kl. 15.30: Såby Fodbold-Haslev FC (Serie 1, Pulje 2). 2-2
Kl. 15.30: Raklev GI-Greve Fodbold (Serie 2, Pulje 3). 3-4
Kl. 15.30: Ringsted IF-Køge BK (Serie 2, Pulje 4). 0-8
Kl. 15.30: Ejby IF-Slagelse IK (Serie 2, Pulje 4). 4-2
Kl. 15.30: Herfølge BK-Skælskør BI (Serie 2, Pulje 4). 1-1
Kl. 15.30: Gadstrup IF-Havdrup GI (Serie 3, Pulje 5). 6-2
Kl. 15.30: Viby IF-Ejby IF (Serie 3, Pulje 5). 2-2
Kl. 15.30: Vordingborg IF-Store Heddinge BK (Serie 3, Pulje 8). 1-3
Kl. 15.30: Herfølge BK-Nordstevns GI (Serie 3, Pulje 8). 1-2
Kl. 15.30: Holte Star Club-KB 92 Karlslunde (Serie 4 A, Pulje 2). Holte Star Club v.u.k.
Kl. 15.30: Store Heddinge BK-Holmegaard GB (Kvindeserie 1, Pulje 2). 5-1
Kl. 16.00: Nordstevns GI-Kværkeby IF (Serie 4 B, Pulje 10). 0-5
Kl. 16.00: Endeslev Vråby IF-DLF Terslev (Serie 4 B, Pulje 10). 2-6
Kl. 16.00: AIK 65 Strøby 1-Fanefjord SS (Serie 4 B, Pulje 13). 7-1
Kl. 16.00: AIK 65 Strøby-B.73 Slagelse (Kvindeserie 1, Pulje 2). Udsat
Søndag den 15. maj:
Kl. 10.30: Greve Fodbold-KF Egedal (Kvindeserien). 1-2
Kl. 11.00: LSF-Greve Fodbold (U/19, 2. Division). 3-0
Kl. 11.00: Anadolu IF-Gørslev IF (Serie 3, Pulje 8). 1-3
Kl. 11.00: AIK 65 Strøby 2-Gørslev IF (Serie 4 B, Pulje 10). 7-0
Kl. 11.00: Røde Stjerne BK-Hundige BK 2 (Serie 5, Pulje 7).
Kl. 11.00: Vor Frue IF-Gadstrup IF (Serie 5, Pulje 7).
Kl. 11.00: Tune IF-T.G. 80 IF (Serie 5, Pulje 7).
Kl. 11.00: SB 50 Ishøj 1-Solrød FC 1 (Serie 5, Pulje 7).
Kl. 11.00: Solrød FC 3-Hagested/Tuse Næs (Serie 5, Pulje 9).
Kl. 11.00: Bråby SK-Ørslev GIF 2 (Serie 5, Pulje 12). Bråby v.u.k.
Kl. 11.00: Karise IK-Svalebæk IF (Serie 5, Pulje 12). 9-0
Kl. 11.00: Sierslev FC-STG/Vallø (Serie 5, Pulje 12). 2-6
Kl. 11.00: Enderslev Vråby IF-Sydstevns GI (Serie 5, Pulje 12). 8-3
Kl. 11.00: Dalby GI-Haslev FC (Serie 5, Pulje 12).
Kl. 12.00: FC Dunczyk-Hundige BK 1 (Serie 5, Pulje 6). 2-2
Kl. 13.00: Vanløse IF-HB Køge (U/19 Divisionen). 1-2
Kl. 13.00: Greve Fodbold-Nordvest FC (2. Division Øst). 3-4
Kl. 13.00: LSF-Greve Fodbold (U/17, 2. Division).
Kl. 13.00: B.73 Slagelse-Karlslunde IF (Serie 1, Pulje 2). 4-2
Kl. 14.00: T.G. 80 IF-Hundige BK (Serie 2, Pulje 2). 1-6
Kl. 14.00: F.C. Niord-Viby IF (Serie 4 B, Pulje 7). 4-4
Kl. 16.00: Køge FC-Ringsted IF (Serie 4 A, Pulje 7). 1-1

Publiceret 13 May 2011 11:45