Situation fra tirsdagens pokalkamp mellem Lellinge IF og Haslev FC. (Foto. JCJ).

Situation fra tirsdagens pokalkamp mellem Lellinge IF og Haslev FC. (Foto. JCJ).

Weekendens lokale fodboldkampe

Listen over weekendens fodboldkampe med lokale klubber involveret:
Torsdag den 19. maj:
Kl. 18.00: DLF Terslev-Bråby SK (Serie 5, Pulje 12). 4-4
Kl. 18.30: Kværkeby IF-Ejby IF (Serie 4 B, Pulje 10). 3-3
Kl. 18.30: Nyråd IF-AIK 65 Strøby 1 (Serie 4 B, Pulje 13). Nyråd IF v.u.k.
Kl. 19.00: BGA 1-Viby IF (Serie 3, Pulje 5). 2-3
Kl. 19.00: Vetterslev Høm GF-Hellested IF (Serie 4 A, Pulje 7). 2-1
Kl. 19.00: Viby IF-Ishøj BK (Serie 4 B, Pulje 7). 3-4
Kl. 19.00: SB 50 Ishøj 2-AIK 65 Strøby 3 (Serie 4 B, Pulje 7).
Kl. 19.00: Vor Frue IF-Tune IF (Serie 5, Pulje 7). 2-8
Fredag den 20. maj:
Kl. 11.00: Benløse IF-Gadstrup IF (Serie 3, Pulje 5). 4-1
Kl. 11.00: Herfølge BK-Vordingborg IF (Serie 3, Pulje 8). 3-1
Kl. 15.00: LFA-Greve Fodbold (2. Division Øst). 4-0
Kl. 15.00: Rishøj BK-Brabrand IF (2. Division Vest). Køge Stadion. 0-0
Lørdag den 21. maj:
Kl. 11.30: Herfølge BK-Himmelev Veddelev BK (U/17, 3. Division). 0-2
Kl. 12.00: Brøndby IF-AIK 65 Strøby (Serie 1, Pulje 2). 6-2
Kl. 12.00: Ejby IF-Roskilde KFUM 2 (Serie 3, Pulje 5). 3-1
Kl. 12.00: Kr. Helsinge IF-AIK 65 Strøby (Kvindeserie 1, Pulje 2). 3-3
Kl. 13.00: Solrød FC-Team Egedal (U/19, 3. Division). 3-0
Kl. 13.00: Greve Fodbold-Undløse BK (Serie 2, Pulje 3). 5-0
Kl. 13.00: Karlslunde IF-Mosede BK (Serie 4 A, Pulje 2). 2-3
Kl. 13.00: DLF Terslev-Skensved IF (Serie 4 B, Pulje 10). 1-0
Kl. 13.30: Herfølge BK-Roskilde KFUM (U/19, 3. Division). 1-2
Kl. 13.30: B.77 Rødovre-Rishøj BK (Serie 2, Pulje 2). 1-1
Kl. 13.30: Gørslev IF-Store Heddinge BK (Serie 3, Pulje 8). 5-2
Kl. 13.30: Viby IF-AIK 65 Strøby 3 (Serie 4 B, Pulje 7). 4-2
Kl. 13.30: Faxe BK-Præstø IF (Serie 4 B, Pulje 13). Faxe BK v.u.k.
Kl. 14.00: Store Heddinge BK-Køge FC (Serie 4 A, Pulje 7). 3-7
Kl. 14.00: Lellinge IF-Køge BK (Serie 4 A, Pulje 7). 0-3
Kl. 14.00: IF Frem Bjæverskov-Kværkeby IF (Serie 4 A, Pulje 7).
Kl. 14.00: Førslev IF-Ringsted IF (Serie 4 A, Pulje 7). 2-1
Kl. 14.00: Hundige BK 1-BKS Rødovre (Serie 5, Pulje 6). 8-2
Kl. 14.15: Randers Freja-HB Køge (U/17 Liga). 2-1
Kl. 15.00: Hvidovre IF-HB Køge (U/19 Divisionen). 2-1
Kl. 15.00: Solrød FC-BSV (Sjællandsserien). 0-1
Kl. 15.00: Karlslunde IF-RB 1906 (Serie 1, Pulje 2). 2-3
Kl. 15.00: Fakse Ldpl. IF-Kastrup GI (Serie 4 B, Pulje 13). Fakse Ldpl. IF v.u.k.
Kl. 15.30: Køge BK-Ringsted IF (U/19, 3. Division).
Kl. 15.30: Fløng/Hedehusene-Haslev FC (Serie 1, Pulje 2). 1-2
Kl. 15.30: Herfølge BK-Ringsted IF (Serie 2, Pulje 4). 6-2
Kl. 15.30: Havdrup GI-Tune IF (Serie 3, Pulje 5). 0-2
Kl. 15.30: Faxe BK-Karise IK (Serie 3, Pulje 8). 2-1
Kl. 15.30: Gørslev IF-Sierslev FC (Serie 4 B, Pulje 10). 5-2
Kl. 15.30: KKS 99 Køge-AIK 65 Strøby 2 (Serie 4 B, Pulje 10). 2-3
Kl. 15.30: Odden GI-Solrød FC 3 (Serie 5, Pulje 9).
Kl. 16.00: Borup IF-Solrød FC (Serie 3, Pulje 5). 1-2
Kl. 16.00: Haslev FC-Dalby GI (Serie 4 A, Pulje 7). 0-4
Kl. 17.00: Skive IK-HB Køge (1. Division). 1-0
Søndag den 22. maj:
Kl. 11.00: Greve Fodbold-FC Øresund (U/17, 2. Division). 6-2
Kl. 11.00: Solrød FC 1-Vor Frue IF (Serie 5, Pulje 7). 1-5
Kl. 11.00: Gadstrup IF-Tune IF (Serie 5, Pulje 7). 5-0
Kl. 11.00: Svalebæk IF-Hellested IF (Serie 5, Pulje 12).
Kl. 11.00: Endeslev Vråby IF-Karise IK (Serie 5, Pulje 12). 3-0
Kl. 11.00: Sydstevns GI-Haslev FC (Serie 5, Pulje 12). 1-5
Kl. 11.00: Sierslev FC-Dalby GI (Serie 5, Pulje 12). 1-7
Kl. 12.00: Holmegaard GB-Køge BK (Serie 2, Pulje 4). 0-5
Kl. 12.00: Hundige BK 2-Fløng/Hedehusene (Serie 5, Pulje 7). 2-1
Kl. 13.00: Greve Fodbold-FC Øresund (U/19, 2. Division). 2-2
Kl. 14.00: Nordstevns GI-Endeslev Vråby IF (Serie 3, Pulje 8). 2-6
Lokalbold.dk og Lørdagsavisen.dk optager i denne weekend højdepunkter fra kampene Rishøj BK-Brabrand IF i 2. Division Vest på Køge Stadion fredag den 20. maj, Sjællandsseriekampen Solrød FC-BSV lørdag den 21. maj og topopgøret i Serie 3 mellem Nordstevns GI og Endeslev Vråby IF søndag den 22. maj.

Publiceret 19 May 2011 11:45