(Arkivfoto: JCJ).

(Arkivfoto: JCJ).

Weekendens lokale fodboldkampe

Lokalbold.dk og Lørdagsavisen.dk er i denne weekend på plads til to kampe. Se nedenfor.


Listen over weekendens fodboldkampe med lokale klubber involveret:
Fredag den 27. maj:
Kl. 19.00: Herstedøster IC-Hundige BK (Serie 2, Pulje 2). 3-2
Lørdag den 28. maj:
Kl. 11.30: HB Køge-OB (U/17 Liga). Køge Stadion. 2-0
Kl. 13.00: Thisted FC-HB Køge (U/19 Divisionen). 0-1
Kl. 13.00: BK Frem-Herfølge BK (U/19, 3. Division). 1-2
Kl. 13.00: Tune IF-Benløse IF (Serie 3, Pulje 5). 3-2
Kl. 13.30: Ishøj United-Borup IF (Serie 3, Pulje 5). 5-3
Kl. 13.30: Hellested IF-Haslev FC (Serie 4 A, Pulje 7). 1-1
Kl. 13.30: Elite 3000 Helsingør-Herfølge BK (U/19. 3. Div.). 3-2
Kl. 14.00: Haslev FC-Roskilde KFUM (Serie 1, Pulje 2). 4-4
Kl. 14.00: Langebæk All.-Karlslunde IF (Serie 1, Pulje 2). 1-1
Kl. 14.00: AIK 65 Strøby-Avedøre IF (Serie 1, Pulje 2). 0-2
Kl. 14.00: Endeslev Vråby IF-Herfølge BK (Serie 3, Pulje 8). 6-0
Kl. 14.00: Køge BK-Førslev IF (Serie 4 A, Pulje 7). 1-1
Kl. 14.00: Skensved IF-Gørslev IF (Serie 4 B, Pulje 10). 7-1
Kl. 14.00: Sierslev FC-KKS 99 Køge (Serie 4 B, Pulje 10). 2-5
Kl. 14.00: AIK 65 Strøby 2-Kværkeby IF (Serie 4 B, Pulje 10). 6-2
Kl. 14.00: Østmøn SGI-Faxe BK (Serie 4 B, Pulje 13). 5-0
Kl. 14.00: AIK 65 Strøby-Vordingborg IF (Kvindeserie 1, Pulje 2). 4-1
Kl. 14.45: Tune IF-Viby IF (Serie 4 B, Pulje 7). 4-2
Kl. 15.00: Varde IF-Rishøj BK (2. Division Vest). 3-5
Kl. 15.00: Virum Sorgenfri BK-Solrød FC (Sjællandsserien). 4-0
Kl. 15.00: Solrød FC-Havdrup GI (Serie 3, Pulje 5). 4-1
Kl. 15.00: Karise IK-Nordstevns GI (Serie 3, Pulje 8). 4-3
Kl. 15.00: Dalby GI-Lellinge IF (Serie 4 A, Pulje 7). 3-0
Kl. 15.30: Gadstrup IF-Ejby IF (Serie 3, Pulje 5). 4-0
Kl. 15.30: Vordingborg IF-Gørslev IF (Serie 3, Pulje 8). 4-5
Kl. 15.30: St. Heddinge BK-Ørslev GIF (Serie 3, Pulje 8). 6-0
Kl. 15.30: Roskilde KFUM-Solrød FC (U/19, 3. Division). 0-5
Kl. 15.30: Ejby IF-Herfølge BK (Serie 2, Pulje 4). 2-2
Kl. 15.30: Køge BK-Ørslev GIF (Serie 2, Pulje 4). 3-2
Kl. 15.30: Ringsted IF-St. Heddinge BK (Serie 4 A, Pulje 7). Ringsted IF v.u.k.
Kl. 15.30: Bringstrup S. IF-DLF Terslev IF (Serie 4 B, Pulje 10). 1-1
Kl. 15.30: Hellested IF-Endeslev Vråby IF (Serie 5, Pulje 12). 2-1
Kl. 16.00: Hvalsø IF-Greve Fodbold (Serie 2, Pulje 3). 3-1
Kl. 16.00: Østmøn SGI-Faxe BK (Serie 3, Pulje 8). 2-3
Kl. 16.00: Nordstevns GI-Endeslev Vråby IF (Serie 4 B, Pulje 10). 3-2
Søndag den 29. maj:
Kl. 11.00: Herlev IF 1-Karlslunde IF (Serie 4 A, Pulje 2). Herlev IF v.u.k.
Kl. 11.00: Albertslund IF-Hundige BK 1 (Serie 5, Pulje 6). 3-2
Kl. 11.00: Tune IF-Solrød FC 1 (Serie 5, Pulje 7). 2-2
Kl. 11.00: SB 50 Ishøj 1-Hundige BK 2 (Serie 5, Pulje 7). 4-2
Kl. 11.00: Solrød FC 3-Stenlille IF (Serie 5, Pulje 9). 3-3
Kl. 11.00: Karise IK-Sydstevns GI (Serie 5, Pulje 12). 7-3
Kl. 11.00: Haslev FC-STG Vallø (Serie 5, Pulje 12). Haslev FC v.u.k.
Kl. 11.00: Sigerslev FC-DLF Terslev (Serie 5, Pulje 12). 3-11                           Kl. 11.00: Dalby GI-Ørslev GIF (Serie 5, Pulje 12). Dalby GI v.u.k.
Kl. 11.30: Frederikssund IK-Rishøj BK (Serie 2, Pulje 2). 5-2
Kl. 15.00: KB-Greve Fodbold (U/17, 2. Division). 1-4
Kl. 13.00: AIK 65 Strøby 3-Ishøj BK (Serie 4 B, Pulje 7). 4-7
Kl. 13.30: HB Køge-AGF (1. Division). 4-2
Kl. 16.00: Greve Fodbold-HIK (2. Division Øst). 0-0
Kl. 16.00: Køge FC-IF Frem Bjæverskov (Serie 4 A, Pulje 7). 1-2
Lokalbold.dk og Lørdagsavisen.dk er i weekenden på plads til to kampe. Lørdag den 28. maj til Serie 2 kampen Ejby IF - Herfølge BK på Ejby Stadion og søndag den 29. maj til topopgøret i 1. Division mellem HB Køge og AGF.

Publiceret 27 May 2011 11:45