(Arkivfoto: Lokalbold.dk).

(Arkivfoto: Lokalbold.dk).

Ugens lokale sports begivenheder

Denne uge er Lokalbold.dk og Lørdagsavisen.dk på plads til Sjællandsseriekampen Solrød FC-Værebro BK som du kan se højdepunkter og interviews fra på mandag den 4. juni.

CRICKET:
Søndag den 3. juni:
Kl. 10.00: Svanholm-Køge (1. Division).
FODBOLD:
Fredag den 1. juni:
Kl. 18.00: DLF Terslev-Herlufshlm GF (Serie 5, Pulje 11).
Kl. 18.30: Tune IF 1-Roskilde FUM 2 (Serie 4 B, Pulje 11).
Kl. 19.00: FC Øresund-Greve (U/19, 2. Division).
Lørdag den 2. juni:
Kl. 13.00: OB-HB Køge (U/17 Liga).
Kl. 13.30: Avedøre IF-Greve (Danmarksserien, Pulje 1).
Kl. 13.30: Hellested IF-Skensved IF (Serie 5, Pulje 10).
Kl. 14.00: Vetterslev Høm GF-Karlslunde IF, (Serie 1, Pulje 2).
Kl. 15.00: Rishøj BK-BGA (2. Division Øst).
Kl. 15.00: Solrød FC-Værebro BK (Sjællandsserien).
Kl. 15.00: FC Roskilde-HB Køge (U/19 Divisionen).
Serie 2, Pulje 4:
Kl. 14.00: AIK 65 Strøby-Holmegaard GB.
Kl. 15.00: Ejby IF-Køge BK.
Kl. 15.30: Karise IK-Faxe BK.
Serie 3:
Kl. 13.00: Ejby IF-IF Frem Bjæverskov (Pulje 7).
Kl. 13.00: Solrød FC-Kværkeby IF (Pulje 7).
Kl. 13.30: Mern UIF-Gørslev IF (Pulje 8).
Kl. 15.30: Gadstrup IF-Skibby IK (Pulje 4).
Kl. 15.30: Køge BK-Hundige BK (Pulje 7).
Kl. 15.30: Ishøj BK-Greve (Pulje 7).
Kl. 15.30: Rishøj BK-MIT FC Greve (Pulje 7).
Kl. 15.30: Østmøn SGI-Herfølge BK (Pulje 8).
Serie 4 A:
Kl. 12.00: Lellinge IF-Langebæk All. (Pulje 7).
Kl. 15.00: Borup IF-Ruds Vedby IF (Pulje 6).
Kl. 15.00: Faxe Ldpl. IF-Vordingborg IF (Pulje 8).
Kl. 15.30: Køge Union-Haslev FC (Pulje 7).
Kl. 15.30: IF Svend Gønge-Skensved IF (Pulje 7).
Kl. 16.00: AIK 65 Strøby-Hellested IF (Pulje 7).
Serie 4 B:
Kl. 13.00: Gadstrup IF-Roskilde KFUM 1 (Pulje 7).
Kl. 13.30: St. Heddinge BK-Gørslev IF (Pulje 11).
Kl. 15.00: Dalby GI-Holmegaard GB (Pulje 12).
Kl. 15.30: RB 1906-Viby IF (Pulje 7).
Kl. 15.30: FC Ølby-MIT FC Greve (Pulje 11).
Kl. 15.30: Bråby SK-Endeslev Vråby IF (Pulje 12).
Kl. 15.30: Køge FC-Faxe BK (Pulje 12).
Søndag den 3. juni:
Kl. 13.30: Brøndby IF-Greve (U/17, 2. Division).
Kl. 13.30: Køge BK-Vanløse IF (U/17, 2. Division).
Kl. 14.00: Næstved IF-Endeslev Vråby IF (Serie 3, Pulje 8).
Serie 4 B:
Kl. 10.00: Strandgårdsparken BK-Hundige BK (Pulje 6).
Kl. 11.00: Herfølge BK-Køge BK (Pulje 12).
Kl. 11.00: AIK 65 Strøby-Toksværd Olstrup (Pulje 12).
Kl. 11.00. Anadolu IF-Karise IK (Pulje 12).
Kl. 12.00: RKF-RU-Tune IF 2 (Pulje 7).
Kl. 12.00: Køge Union-Mosede BK (Pulje 11).
Serie 5:
Kl. 10.00: Tune IF-Vipperød BK (Pulje 6).
Kl. 11.00: BK 96 Solrød-Hundige BK (Pulje 8).
Kl. 11.00: SB 50 Ishøj 1-Sierslev FC 1 (Pulje 8).
Kl. 11.00: Lellinge IF-Ejby IF (Pulje 10).
Kl. 11.00: FC ølby-Spjellerup FK (Pulje 10).
Kl. 11.00: Roholte BK-Førslev IF (Pulje 10).
Kl. 11.00: Køge FC-Sierslev IF 2 (Pulje 10).
Kl. 11.00: Rødvig G&I-Haslev FC (Pulje 10).
Kl. 14.00: Borup IF-Herstedøster IC 1 (Pulje 8).
Tirsdag den 5. juni:
Kl. 15.00: HB Køge-B.93 (U/19 Divisionen). Køge Stadion.
Kl. 18.30: Hundige BK-Haslev FC (Serie 1, Pulje 2).
Kl. 19.00: B.93-Rishøj BK  (2. Division Øst).
Onsdag den 6. juni:
Kl. 19.00: LSF-Greve (DBU Pokalen).
Kl. 19.00: Gørslev IF-Frederikssund (DBU Pokalen).
Torsdag den 7. juni:
Kl. 18.30: Sengeløse GI-Borup IF (Serie 5, Pulje 8).
Denne uge er Lokalbold.dk og Lørdagsavisen.dk på plads til Sjællandsseriekampen Solrød FC-Værebro BK som du kan se højdepunkter og interviews fra på mandag den 4. juni.

Publiceret 01 June 2012 11:45