Weekendens Konfirmationer

Navnene på weekendens mange konfirmander i Varde Kommune

Konfirmation i Kvong Kirke, søndag d. 11. maj kl. 10.00:

Joachim Hedevang Høj Pedersen, Kvorupvej 110, Kvong
Benedicte Ransby Juhl Mikkelsen, Kvong Langhedevej 61, Kvong
Lena Panduro, Kvorupvej 49, Kvong
Helle AnneLouise Mortensen, Bakkegade 5, Kvong
Tonja Frederiksmose, Tobjergevej 10, Lunde
Janni Møller Kristensen, Kvorupvej 30, Kvong
Anne Ahrensback Roesgaard, Kvongvej 501, Kvong.
Telegrammer m.m. kan afleveres i konfirmandstuen, Langgade 13 A, på konfirmationsdagen, kl. 9.00 – 10.00.

Konfirmation i Ølgod Kirke søndag den 11. maj kl. 9.00

Catja Arvad Andersen, Rønnevænget 20, 6870 Ølgod
Katja Michelle Bjørnskov-Kristensen, Fredensalle 6, Skovlund, 6823 Ansager
Mette Sejersbøl Gravesen, Hjeddingvej 10, 6870 Ølgod
Kenneth Diangson, Grønnegade 21 A, 6870 Ølgod
Philip Vind Haahr, Markskellet 17, 6870 Ølgod
Mathias Kronborg, Solvænget 48, 6870 Ølgod
Esben Lyngsø, Grønnegade 40, 6870 Ølgod
Mikkel Roost Møberg, Engdraget 48, 6870 Ølgod Andreas Bjørslev Rasmussen, Blåbærvej 26, 6870 Ølgod
Konfirmation i Ølgod Kirke søndag den 11. maj kl. 11.00
Thea Adler Green, Agersnapvej 28, 6870 Ølgod
Melanie Haahr, Lindbjergvej 3, 6870 Ølgod
Marie Hauge, Enghavevej 44, 6870 Ølgod
Emilia Keller Jensen, Lynevej 33, Strellev, 6870 Ølgod
Marie Hvid Jensen, Forsomho Skolevej 1 B, 6870 Ølgod
Sabrina Birkedahl Viuf Jensen, Kløvervænget 25, 6870 Ølgod
Julie Kocemba, Vittarpvej 7, 6870 Ølgod
Ann Sofie Leth Meldgaard, Mejlvangvænget 18, 6870 Ølgod
Karoline-Amalie Gullev Nørgaard, Lindeallé 14, 6870 Ølgod Maja Bak Pedersen, Gårdevej 19, 6870 Ølgod
Lærke Buur Skyum, Grønningen 6, 6870 Ølgod
Line Stig Sørensen, Kirkevænget 9 B, 6870 Ølgod
Emil Plauborg Kolle, Agersnapvej 10, 6870 Ølgod
Jakob Nørskov Nielsen, Markskellet 19, 6870 Ølgod
Martin Guldager Nielsen, Lindbjergvej 42, 6870 Ølgod
Thomas Eising Nørtoft, Store Hejbølvej 11, 6870 Ølgod
Jeppe Aasberg Pagaard, Vestergade 42, 6870 Ølgod
Victor Teslak Pedersen, Herningvej 27, 6870 Ølgod
Christian Stubkjær Rasmussen, Ådumvej 4/Engdraget 15
Telegrammer kan afleveres dagen før kl. 10-12 i Kirkehuset, Kirkegade 1.

Konfirmation i Strellev Kirke søndag den 11. maj kl. 10.00

Thorbjørn Kristoffer Mikkelsen, Gyvelvej 23, Ølgod
Lone Bach Thygesen, Tarpvej 20, Strellev
Alex Bach Thygesen, Tarpvej 20, Strellev

Næsbjerg Kirke 11. maj

1. Simon Kronborg Blåholm, Agervigvej 18, Næsbjerg
( Jane Kronborg Blåholm og Torben Blåholm)
2. Sofie Helth Callesen, Skoleparken 62, Næsbjerg
(Bente Helth Callesen og Keld Callesen)
3. Rasmus Juul Søndergaard Hansen, Møgelbjergvej 16, Næsbjerg
(Lene Søndergaard Hansen og Bjarne Juul Hansen)
4. Tanja Rytoft Jensen, Hovedgaden 16, Næsbjerg
(Heidi og Brian Rytoft Jensen)
5. Lærke Maria Kristensen, Møllebakken 26, Næsbjerg
(Vibeke og Kjeld Kristensen)
6. Mathilde Møller Kristensen, Møgelbjergvej 18, Næsbjerg, 6818 Årre
(Kirstine M. Kristensen og Steen A. Kristensen)
7. Julie Ladefoged, Byparken 16, Næsbjerg
(Berith Ladefoged og Ole Ladefoged)
8. Martin Lodahl Larsen, Høkærvej 1, Biltoft
(Dorthe Lodahl Larsen og Thomas Larsen)
9. Janus Mølkær Madsen, Karlsgårdevej 61, Sig
(Gitte Andreassen og Peter Madsen)
10. Karl Hald Pagaard Madsen, Skoleparken 47, Næsbjerg
(Inga Dagmar Hald og Keld Pagaard Madsen)
11. Malthe Bonde Mortensen, Møllebakken 38, Næsbjerg
(Birgitte Bonde Mortensen og Jens Peter Mortensen)
12. Victor Bonde Mortensen, Møllebakken 38, Næsbjerg
(Birgitte Bonde Mortensen og Jens Peter Mortensen)
13. Oliver Ulsø Søndergaard, Møllebakken 9, Næsbjerg
(Charlotte Ulsø Søndergaard og Preben Kirkeby Søndergaard)
14. Helena Riber Thomsen, Skoleparken 49, Næsbjerg
( Anja Riber Nielsen og Jan G. Thomsen

Lunde Kirke søndag den 11. maj 2014 kl. 10.00

Emilie Bjerrum Ahrenstein
Hans Christian Hansen
Patrick Linderod Hermansen
Mikkel Holm Jensen
Mikkel Vallentin Jensen
Mads Bonde Larsen
Belinda Lynge Lauridsen
Niels Boel Krukow Lund
Jonas Matras
Tobias Birkebæk Nielsen
Søren Victor Nykjær
Simon Høj Pedersen
Maria Ophelia Pedersen
Mikkel Roldsgaard
Laura Roldsgaard
Miklas Wandy Trolle

Konfirmander fra 7.a på Brorsonskolen søndag den 11. maj kl. 9.00.

Annika Brodersen
Sofie Jul Christensen
Camilla Dahlgaard
Thea Bladt Hansen
Anne Riddersholm Høj
Lina Kisbye Kristensen
Mia Brogaard Larsen
Emma Kaas Nielsen
Kira Malund Rønaa
Emma Østergaard Sørensen
Mathilde Æbelø
Rasmus Andersen
Jesper Møller Christiansen
Emil Damgaard
Jens Uhre Hvelplund
Jonas Eigaard Højvig
Marcus Iversen
Mads Kehlet Varberg Mortensen
Mikkel Nørskov Nielsen
Henrik Juhl Sørensen

Følgende konfirmander fra 7 b, Brorsonskolen skal konfirmeres kl. 11. kl. 11.00, søndag d. 11. maj 2014:

Niels-Ebbe Schmidt Angel
Marianne Højvang Andersen
Line Madvig Bargisen
Mette Barfoed Brix
Karoline Riddersholm Hansen
Lasse Emil Hansen
Michelle Simone Jensen
Sara Ravn Møller Jensen
Louisa Lyhne Kristensen
Kristian Sønderby Krogh
Mathias Linding
Oliver Binneballe Lund
Martin Holk Mølby
Anna Sophie Bonde Nielsen
Oskar Storgaard Nielsen
Sune Christian Pedersen
Thomas Pihl Haahr Pedersen
Frederik Lykke Schnefeldt
Amanda Dalgas Søgaard

Følgende konfirmander fra 7 c, Brorsonskolen skal konfirmeres kl. 11. 00, søndag d. 11. maj 2014:

Christian Brodersen
Camilla Sandgaard Hvejsel
Oliver Holt Høj
Sascha Høyrup
Thea Zielke Kragelund
Thomas Kristensen
Søren Riddersholm Horsted
Frederik Breinholt Juhl
Juliane Godrum Nielsen
Flora Martina Esbjærg Madsen
Line Nielsen
Line Nielsen
Sandie Sophie Nielsen
Louise Højvig Nissen
Thilde Pagaard
André Schou Larsen
Louise Storkholm
Rasmus Qvistgaard Thomsen
Christoffer Thøgersen
Patrick Vermehren
Sofie Vermehren
Nadia Nørskov Vogt

Ansager Kirke søndag den 11. maj kl. 10.00

1 Daniel Lund Kristensen Vibevej 10 Chenette Lund & Kurt Kristensen
2 Rasmus Skovlund Matthiesen Mejsevej 3 Inga Matthiesen & Michael S. Christensen
3 Rune Svingholm Åparken 6 Dorthe Hansen og Torben Svingholm
4 Bastian Hyldahl Petersen Sønderbro 36 Rikke Moltesen & Finn Hyldahl Petersen
5 Asger Hinsch Østergade 42 Lilian & Jesper Hinsch
6 Jeppe Madsen Vinkelvej 30 Pia & Kim Madsen
7 Mathias Skovdal Hestkærbrovej 2 Anne Marie & Bo Skovdal
8 Oliver Ehmsen Nilsson Krogagervej 39 Rikke T. Nilsson og Carsten W. Ehmsen
9 Mikkel Brix-Thomsen Præstevangen 40 Maria & Brian Brix-Thomsen
10 Frederik Hilmer Johannesen H. C. Eskildsensvej 5 Trine Johannesen & Jørgen Hilmer
11 Tobias Hall Dalgas Skolegade 6 Heidi Hall Dalgas
12 Mikkel Brøndum Carlsen Porskærvej 1 Bettina Carlsen og Jørgen B Kristensen
13 Michael K.M. Mogensen Hestkærbrovej 28 Githa & Finn Mogensen
14 Christian Benjamin Kristensen Starupvej 1B Birgitte Jakobsen og Jonny Kristensen
15 Aksel Dejgaard Jensen Fårholtvej 11 Lisbeth Dejgaard & Gert Jensen
16 Line Keldborg Lauesen Østergade 33 Merete & Jan Keldborg Lauesen
17 Marika Lindhard Jørgensen Præstevangen 42 Birgit & John L. Jørgensen
18 Julie Guldbrandt Gaarde Kærbækvej 34 Helle & Knud Gaarde
19 Trine Jensen Mølbyvej 2 Benita og Allan Jensen
20 Sabine Brix-Thomsen Grødevej 25 Carola og John Rask Brix-Thomsen
21 Laura Schøning Grødevej 39 Birgitte og Claus Schøning
22 Caroline Smidt Dahlmann Åparken 34 Ulla & Lars Dahlmann
Telegrammer kan afleveres i Sognegården på konfirmationsdagen fra kl. 9.00-10.30. Menighedsrådet tager imod og vil sørge for uddelingen til konfirmanderne. Hvad der frivilligt lægges i skålen går til konfirmandernes tur til Prag.

Publiceret 10 May 2014 07:00